Koca Elli Adam !

Biliyorum… Bu bir yemek bloğu fakat bazen insanın başka başka şeylerden de söz edesi geliyor. Hayat o ki.. nasıl hep aynı noktada durasın, bazen oraya bazen buraya…

 

Koca elli adam iki tırnağının arasına sıkıştırdığı kristal bardağı tek hamlede çınlatır ardından ne kristaller vardı bizim zamanımızda diye anlatırdı. Koca elli adam her gördüğünde beni yüzümü okşar ne çok özledim seni diye sımsıkı sarılırdı. Koca elli adamın bir o kadar kocaman kalbi vardı ve narin, ince düşünceleri. Gülen suratı kocaman vücudunun içinde sanki tükenmek bilmeyen huzuru anlatırdı.

İçli değil de huzur ve şükran dolu ohhh çekmeleri vardı onun. Kimsenin farkında olduğunu fark etmeden yüksek sesle ohhh çekerdi. Koca kalbine şükran doldururdu o ohhlar ve ardından bize bakıp göz göze geldiğimizde yine ve yeniden gülümserdi.

Koca elli adamın bize verdiği yüksüz şefkati vardı.

İyiliği yapılması gereken bir icraat olarak görmezdi o, zaten iyilikle doluydu onun ruhu ve yüceliği uzun boyu, geniş omuzları ve koca ellerinden değil aslında fark etmediği doğal mütevaziliğinden gelirdi. Dağ gibi adam derler ya hani işte o dağ gibi bir adamdı içi yumuşacık pamuktan bulutlarda dolu.

Hep düşünürdü o, sahilde köşe bir banka oturmuş maviye bakan ve dalıp gitmiş adamlar gibi durmadan düşünürdü. Kendisini değil de hep bizi düşünürdü. İyiliğimizi isteyen ve arzuladığı iyi hayatlar kurmamızı dileyen düşünceleri vardı.

Gece olduğunda sakın karanlıktan gitmememizi tembihleyen şakası ve güzel kahkahaları vardı. Küçüklük hatıralarımı dolduran, Nakibey Plajının soğuk sularında beraber yüzdüğümüz anılarımız vardı. Anneannemin tadından yenmez sofrasında oturup birer kadeh rakı tokuşturup bu da benim gibi rakıcı çıktı deyip güldüğü anlar..

Koca Elli Adam !

Ne yapabilir ki insan doksan küsur yaşına gelince, elbet bitiyor yaşam da. Biri biterken bir diğeri başlayabiliyor ve insan garip oluyor bir anda, hem dedesini kaybedip hem de baba olmaya hazırlanırken şu hayatta.

 

 

5 Yorum bırakılmış “Koca Elli Adam !

  1. Sen de o pamuk kalplinin hem adini hem de koca yuregini tasiyorsun benim canim kuzenim alperikom😘Sen de onun gibi torunlarinin cocuklarini gor insallah

  2. Canım oğlum ne kadar güzel anlatmışsın dedeni
    Sen de onun ismini taşıyorsun ve aynı onun gibi Kocaman sevgi dolu bir yüreğin var ve Harika bir baba olacaksın❤️

  3. Alperim,canım yeğenim benim,beni çok duygulandırdın Tosun dedeniz,benim canım babacığımı o kadar güzel anlatmışsın ki !! Sen de onun gibi bir baba olacaksın kısmetse. O bize böyle öğretti. 😍

  4. :)güzel günleriniz olsun, sizler de arkanızda sizleri bu kadar güzel anacak insanlar bırakırsınız inşallah,
    kocaman temiz yürekli Alpercik:)

  5. Sevgili Alper, ilk karşılaştığımız anda kanım ısınmıştı sana yüzüne vuran sıcak gülücüğüne takıldığımda. Temennimdir tüm babalara senin gibi bir damada sahip olmaları. Baba olmak sana çok yakışacaktır eminim.

Yorum Bırakınız: